مهران محمدی امین2022-11-15 13:14:23


بهره‌مندی سرمایه‌گذاران در شرکت‌های دانش بنیان از معافیت مالیاتی

بجنورد- مدیرکل فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: دولت سیزدهم معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است و با این مشوق ها توسعه سلامت بهبود می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا بنفشه صبح سه شنبه در رویداد ملی سرمایه گذاری حوزه سلامت خراسان شمالی اظهار داشت: دولت سیزدهم معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه گذاران شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته است و با این مشوق‌ها توسعه سلامت بهبود می‌یابد.

وی افزود: همچنین بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت یک درصد در آمدهای اختصاصی این وزارتخانه به طرح‌های پژوهشی فناورانه محصول محور اختصاص می‌یابد.

مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: جدای از این مشوق‌ها اگر برای طرح پژوهش محور سلامت در رویدادهای ملی پژوهش کشور، سرمایه گذاری پیدا نشد با ارسال طرح خود به وزارت بهداشت و بعد از ارزیابی اولیه از حمایت‌های مالی این وزارتخانه بهره مند شوند.

بنفشه گفت: دانشگاه‌های نسل چهارم ارزش آفرین هستند و دانشگاه‌های نسل چهارم بر مسائل بومی جامعه و رفع مشکلات آن منطقه توجه می‌شود.

وی اضافه کرد: سیاست وزارت بهداشت نیز حرکت در این مسیر است به گونه‌ای که با بهره گیری از ظرفیت‌های هر منطقه مشکلات آن محل برطرف می‌شود.

بنفشه با تاکید بر جذب سرمایه گذار در حوزه فناوری و دانش بنیان، بیان کرد: برگزاری این چنین رویدادهای بی تردید نقش مؤثری در خلق ایده‌ها نوآور و رفاه جامعه خواهد داشت.


بازنشر : مهر

برچسب‌ها

-

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

-

سازمان بیمه سلامت

-

سرمایه گذاری

-