مهران محمدی امین2023-08-31 12:30:54


تهیه لیست معوقات مالیاتی غیرقابل‌ وصول توسط شورای‌ عالی سران قوا

ایرنا/ کمیسیون شورای‌عالی هماهنگی سران قوا با بررسی پیشنهاد تصویب و ابلاغ احکام مالی و چالش‌های سازمان امور مالیاتی در زمینه معوقات، مقرر کرد کمیته‌ای ویژه لیست معوقات مالیاتی را به تفکیک «قابل وصول» و «غیرقابل وصول» برای ارائه به مراجع نظارتی تهیه کند. یکصد و چهل و هفتمین نشست کمیسیون شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست «محسن رضایی» دبیر شورا و با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط با موضوع «تکمیل عملیات اجرایی طرح توسعه و احیای کشاورزی خوزستان و ایلام» و «بررسی پیشنهاد تصویب و ابلاغ احکام مالیاتی» در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

کمیسیون شورای‌عالی هماهنگی سران قوا با بررسی پیشنهاد تصویب و ابلاغ احکام مالی و چالش‌های سازمان امور مالیاتی در زمینه معوقات، مقرر کرد کمیته‌ای ویژه لیست معوقات مالیاتی را به تفکیک «قابل وصول» و «غیرقابل وصول» برای ارائه به مراجع نظارتی تهیه کند.

یکصد و چهل و هفتمین نشست کمیسیون شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست «محسن رضایی» دبیر شورا و با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط با موضوع «تکمیل عملیات اجرایی طرح توسعه و احیای کشاورزی خوزستان و ایلام» و «بررسی پیشنهاد تصویب و ابلاغ احکام مالیاتی» در محل دبیرخانه شورا برگزار شد.

در این نشست درباره راهکارها و پیشنهادات تأمین مالی طرح توسعه کشاورزی خوزستان و ایلام و بازدهی و عملکرد این طرح از زمان راه‌اندازی و همچنین مسائل حوزه مالیاتی بحث و تبادل نظر شد.

«محسن رضایی» در خصوص ضرورت تکمیل عملیات اجرایی طرح توسعه و احیای کشاورزی خوزستان و ایلام گفت: با توجه به پدیده جهانی خشکسالی و تغییر اقلیم، فقط نقاط محدود و خاصی در آینده کشاورزی کشور نقش خواهند داشت و خوزستان یکی از آن نقاط است؛ مضاف بر آن، در حال حاضر کشور مبالغ زیادی صرف واردات مواد غذایی می‌کند، فلذا باید به بلاتکلیفی ۲۶ ساله توسعه این پروژه پایان داد.

دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با اشاره به تزریق یک و نیم میلیارد دلاری نقدینگی به این پروژه در سال ۷۶ گفت: باید بازدهی و اثربخشی این طرح طی سال‌های فعالیت، ارزیابی و نتایج آن بررسی و آسیب‌شناسی شود.

در نهایت با توجه به عدم تأیید طرح موضوع در شورای‌عالی سران، مقرر شد پس از ارائه گزارشی از عملکرد و بازدهی این طرح طی سال‌های فعالیت و ارائه طرح و برنامه مدون و مشخص با پیش‌بینی منابع مالی جهت توسعه و تکمیل طرح توسط وزارت جهاد کشاورزی، موضوع در جلسات آینده شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران مطرح شود.

در خصوص چالش‌های سازمان امور مالیاتی در مورد معوقات مالیاتی هم مقرر شد کمیته‌ای تشکیل و لیست معوقات مالیاتی به تفکیک «قابل وصول» و «غیرقابل وصول» تهیه و به تأیید مراجع نظارتی برسد.

بازار رئیس دبیرخانه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با تأکید بر اینکه حتماً یک‌بار برای همیشه تکلیف معوقات مالیاتی کشور مشخص شود، متذکر شد: با توجه به مشخص نبودن مستندات سازمان امور مالیاتی، موضوع پس از تکمیل مستندات در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد.


بازنشر : آخرین خبر