2022-11-21 17:52:09


رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: ۱۰ بدهکار بزرگ مالیاتی معرفی می‌شوند

تسنیم/ نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ بدهکار بزرگ مالیاتی کشور معرفی می‌شوند گفت: برخی از این افراد ۲۰ سال مالیات پرداخت نکردند. حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر امروز در نشست خبری با اشاره به اعلام اسامی بدهکاران بانکی و بدهی مالیاتی کلان در کشور اظهار داشت: قرار است 10 نفر با بدهکاری مالیاتی بالا معرفی شوند، در خصوص بدهکاری‌های بانکی هم اقداماتی داشتیم و بانک‌ها گزارش‌های خود را ارسال کردند بعضی از این افراد بیش از 20 سال مالیات پرداخت نکرده اند و اگر مالیات خود را پرداخت نکنند از ابزار‌های مختلف استفاده خواهیم‌ کرد.

نصرالله پژمانفر نماینده مشهد و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ بدهکار بزرگ مالیاتی کشور معرفی می‌شوند گفت: برخی از این افراد ۲۰ سال مالیات پرداخت نکردند.

حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر امروز در نشست خبری با اشاره به اعلام اسامی بدهکاران بانکی و بدهی مالیاتی کلان در کشور اظهار داشت: قرار است 10 نفر با بدهکاری مالیاتی بالا معرفی شوند، در خصوص بدهکاری‌های بانکی هم اقداماتی داشتیم و بانک‌ها گزارش‌های خود را ارسال کردند بعضی از این افراد بیش از 20 سال مالیات پرداخت نکرده اند و اگر مالیات خود را پرداخت نکنند از ابزار‌های مختلف استفاده خواهیم‌ کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات شهری مشهد اشاره کرد و افزود: جریانات رانتی به بهانه توسعه شهر اتفاقات ناگواری را در کمربندجنوبی مشهدرقم زدند که خوشبختانه جلو آن گرفته شد.

وی افزود: به شدت مخالف بلندمرتبه‌سازی در این منطقه از شهر هستیم، لذا با تصمیمات ملی که صورت گرفته شد، دیگر چیزی به عنوان کمربند جنوبی و مسیر تردد خودرو نخواهیم داشت و اگر اتفاقی بیفتد جلو بازگشایی آن را خواهیم گرفت.

دشت مشهد با بحران جدی آب روبه‌رو استپژمانفر در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آب مشهد اشاره و تصریح کرد:سیاست‌های غلط در حوزه آب باعث شده دشت مشهد با بحران جدی روبه‌رو شود که به همین منظور کار گروهی در حوزه دشت مشهد شکل گرفته است.

در حوزه "کشف‌رود" مشهد نیز شهرداری باید به سرعت نسبت به راه‌اندازی تصفیه خانه اقدامات خود را انجام دهد.

امروز مداخلات دولت در کار‌های مختلف نه تنها بهتر نکرده بلکه کار‌ها را پیچیده کرده و موضوع آب هم یکی از همین مسائل است.

وی هشدار داد: با توجه به شرایط موجود وضعیت تابستان مشهد، تابستان سختی پیش رو خواهد بود.

با ترکمنستان گفت‌وگو شده تا از سد دوستی برداشت کمی داشته باشند و ما به ازای آن خدمات دیگری ارائه خواهیم داد.

آمار وصول مالیات خانه های خالی و لوکس در 7 ماه؛ تقریبا هیچرئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل کشف‌رود باید به صورت شفاف به مردم اعلام شود و اگر کوتاهی صورت بگیرد از طریق کمیسیون اصل90 به عنوان کوتاهی استانداری ورود خواهیم کرد چرا که کشف رود امنیت غذایی مردم مشهد را تهدید می‌کند و استانداری باید با جدیت ورود پیدا کند وتا امروز به دلیل  عدم ارائه گزارش رسمی کشف‌رود تخلف کرده است.

پژمانفر درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از استانداری خراسان رضوی نیز اظهار داشت: یکی از حقوق نمایندگی نظارت است که می‌تواند در قالب سوال یا تحقیق و تفحص باشد.

این موضوع توسط چند نفر از نمایندگان استان در مجلس مطرح شده است در این تحقیق و‌تفحص همه نمایندگان مشارکت نداشتند البته من در جریان جزییات آن نیستم و هنوز تیم بررسی انتخاب نشده است.

رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جای تاسف است که مسئولین استان نتوانستند حمایت داشته باشند از فوتبال و تیمی که روشن بود در آستانه فروپاشی است از دست کسی که با روحیات جوانان ما بازی کرد ورود پیدا نکردند.

ورزش برای مسئولان اجرایی اولویت نبود و‌هم وزارت خانه و هم مسئولین محلی کوتاهی کردند.

ضعف مدیریت در حوزه ورزش استان خراسان رضوی نمایان است و این وضعیت نابسمان را ایجاد کرده است.

استانی مانند خراسان رضوی و مشهد با توجه به منابعی که دارد یک تیم فوتبال ندارند در همین راستا در کمیسیون اصل نود شکایتی از ورزش خراسان رضوی داریم که در دست بررسی استپژمانفر با اشاره به اینکه همواره آثار سوء تلویزیون‌های خانگی، گیم بازی‌های رایانه‌ای و رسوبات ذهنی که در بچه‌های ما شکل گرفته هشدار داده بودیم بیان کرد: این اتفاقاتی که درجامعه رخ می‌د‌هد برای امروز نیست، بلکه مربوط به گذشته است که امروز شاهد رونمایی آن هستیم.

برای حل این مسئله یکسان باید پیش برویم و رویکرد دیگر اینکه با افرادی که با سرویس‌های جاسوسی ارتباط دارند برخورد امنیتی کنیم.

اما درصد قابل توجهی از افراد که در خیابان نیامدند و آسیب خورده‌های این تجمعات هستند باید با رویکرد فرهنگی زمینه سازی کرد و‌ پاسخ داد.


بازنشر : آخرین خبر