مهران محمدی امین2023-06-25 12:02:05


قالیباف: مالیات ۵۰ درصد کاسبان با نرخ صفر محاسبه می‌شود

ایسنا/رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابل گفت: مالیات ۵۰ درصد کاسبان، با نرخ صفر محاسبه شده و ۴۰ درصد دیگر نیز حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند. مهدی سعادتی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روز ملی اصناف را که ۸ میلیون اشتغال ایجاد کرده و در گذراندن دوران جنگ و دوران کرونا و دوران اغتشاشات در کنار نظام بودند، تبریک می‌گویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بابل گفت: مالیات ۵۰ درصد کاسبان، با نرخ صفر محاسبه شده و ۴۰ درصد دیگر نیز حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

مهدی سعادتی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روز ملی اصناف را که ۸ میلیون اشتغال ایجاد کرده و در گذراندن دوران جنگ و دوران کرونا و دوران اغتشاشات در کنار نظام بودند، تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: بنده شب گذشته در جمع اصناف بودم؛ مطالبه اصناف، اصلاح نظام صنفی و مالیات‌ها است.

پزشکی به بنده گفت بنده ۶ تیر خوردم اما به اندازه ۳۵ میلیون تومانی که مالیات دادم برای ماشینی که ۸ سال پیش خریداری کرده‌ام، دردناک نبود.

مالیات بازاری‌ها از دو و پنج میلیون تومان به ۵۰ میلیون رسیده است.

انتظار می‌رود این رویه اصلاح شود.

نماینده مردم آمل گفت: کشاورزان انتظار دارند تا قیمت برنج اعلام شود و دست مافیاها بسته شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر سعادتی بیان کرد: مالیات ۵۰ درصد از کاسبان ما با نرخ صفر محاسبه می‌شود و ۴۰ درصد دیگر حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند.

سال گذشته این رویه ایراد داشت و ما دنبال کردیم.

هر مورد دیگری که خارج از این رقم باشد پیگیری می‌شود و ما نمی‌خواهیم فشار به اصناف وارد شود.


بازنشر : آخرین خبر