2023-01-16 14:51:52


مالیات خانه های خالی مشکل مسکن را حل نمی کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: مالیات خانه های خالی مشکل مسکن را حل نمی کند و دولت باید به فکر راه های دیگر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی؛ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درخصوص مالیات خانه‌های خالی در بودجه ۱۴۰۲ به خبرنگار مهر گفت: قانون مالیات ستانی مشکلاتی دارد که باید آنها برطرف شود رئیس سازمان مالیاتی درخصوص نحوه دریافت مالیات از خانه‌های خالی پیشنهاداتی داده است که قرار است مجلس درخصوص آن به اجماع برسد.

وی پیشنهاد رئیس سازمان امور مالیاتی را به مهر گفت: تشخیص خانه‌های خالی از طریق قبوض آب و برق و گاز صورت گیرد چرا که از طریق دیتا مشکلات زیادی به وجود امده است که به نظر این پیشنهاد در مجلس قابل بررسی است اما مشکل مسکن با مالیات از خانه‌های خالی حل نخواهد شد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات حل مشکل مسکن را گفت: مشکل مسکن با عرضه مسکن حل می‌شود چرا که ۸ الی ۹ سال است که به مشکل مسکن رسیدگی نشده است با توجه به اینکه ساخت مسکنبا شرایط موجود در کما رفته است باید به جای مالیات خانه‌های خالی به فکر این باشیم که ساخت و ساز در نهضت ملی را افزایش دهیم تا مشکلات برطرف شود تاکید مجلس مالیات ستانی نیست برای حل مشل مسکن.


بازنشر : مهر

برچسب‌ها     لایحه بودجه 1402     جزئیاتی از لایحه بودجه 1402     بودجه 1402     مسک