2023-06-21 19:14:34


وزیر ارتباطات: معافیت مالیاتی برای کسب‌وکارهای آنلاین تصویب شد

دیجیاتو/ «عیسی زارع‌پور» در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «امروز در دولت مصوبه‌ای برای تسهیل کسب‌و‌کارهای اینترنتی داشتیم که براساس آن، کسب‌وکارهایی که تا پایان سال 1401 کد مالیاتی نداشته و اظهارنامه مالیاتی پر نکرده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند. » او اعلام کرد: «یکی از مشکلاتی که بر سر کوچ کسب‌وکارهای اینترنتی از سکوی خارجی به داخلی وجود داشت، این بود که آن‌ها باید در پلتفرم‌های بومی مالیات می‌پرداختند؛ درصورتی‌که در پلتفرم خارجی مالیاتی نمی‌دادند.

دیجیاتو/ «عیسی زارع‌پور» در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «امروز در دولت مصوبه‌ای برای تسهیل کسب‌و‌کارهای اینترنتی داشتیم که براساس آن، کسب‌وکارهایی که تا پایان سال 1401 کد مالیاتی نداشته و اظهارنامه مالیاتی پر نکرده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

» او اعلام کرد: «یکی از مشکلاتی که بر سر کوچ کسب‌وکارهای اینترنتی از سکوی خارجی به داخلی وجود داشت، این بود که آن‌ها باید در پلتفرم‌های بومی مالیات می‌پرداختند؛ درصورتی‌که در پلتفرم خارجی مالیاتی نمی‌دادند.

حالا دولت این معافیت مالیاتی را فراهم کرده است.

» زارع‌پور تأکید کرد درصورتی‌که کسب‌وکارها در هر دو بخش آنلاین و فیزیکی فعالیت دارند، باید به جداسازی صورت‌های مالی خود بپردازند.

به گفته وی، اگر کسب‌وکارها صورت‌های مالی بخش آنلاین و فیزیکی را از هم تفکیک کنند، آن بخش از فعالیتشان که در سکوهای اینترنتی داخلی انجام می‌شود مشمول معافیت مالیاتی خواهد بود.

زارع‌پور باور دارد این معافیت مالیاتی به رونق کسب‌و‌کارها در پلتفرم‌های بومی منجر خواهد شد.


بازنشر : آخرین خبر